herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

26 wrz 2023
Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie zaprasza mieszkańców gminy w wieku 60+ w dniu 01 października o godz. 15.00 do świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

 Zaprezentujemy Państwu przy słodkim poczęstunku prezentację multimedialną ukazującą różne miejsca  naszej Gminy od czasów powojennych do chwili obecnej oraz ludzi których często nie ma już wśród nas. Uwieńczeniem spotkania będzie występ zespołu „Jackpot”.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy pamiętają urok dawnych lat, a jego celem jest umacnianie środowiska senioralnego oraz więzi międzypokoleniowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 505 011 237, 509 985 364, 91 3124 141 lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie ul. Św. Floriana 10.

zdjęcie rodziny

czytaj więcej

15 wrz 2023
Aktualności

BAWIMY SIĘ NA TRZEŹWO

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz kolejny zapraszają na imprezę w dniu 23  września br., która odbędzie się w Kołbaczu koło Hali Sportowej.

Impreza organizowana jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” pn. „Bawimy się na trzeźwo”, podczas której będzie można skorzystać z atrakcji skierowanych do wszystkich uczestników niezależnie od wieku.

Nie zabraknie zabaw, konkursów z nagrodami i innych niespodzianek, więc czekamy abyście wspólnie z nami i swoimi rodzinami spędzili sobotnie popołudnie w Kołbaczu.

                                          Do zobaczenia 23 września !

ogłoszenie

 

czytaj więcej

15 wrz 2023
Aktualności
01 wrz 2023
Aktualności

OGŁOSZENIE

STYPENDIUM NA NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż do 15 września 2023 (w nieprzekraczalnym terminie), można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024.

Przypominamy, iż stypendium przysługuje uczniom od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej, w rodzinie których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 600,00 zł.

Wnioski (druki do pobrania w siedzibie GOPS) w imieniu ucznia niepełnoletniego składają rodzice, natomiast osoby, które ukończyły 18 r.ż. wnioski składają osobiście.

 

 

 

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia