herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

23 września GOPS po raz kolejny zorganizował w Kołbaczu imprezę pn. ,,Bawimy się na trzeźwo”. Mieszkańcy licznie przybyli całymi rodzinami i nie zawiedli się przygotowanymi atrakcjami.

Tradycyjnie zapewniono strefę zabaw, malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże, natomiast nowością były warsztaty wyrobu lizaków prowadzone przez firmę ,,Twórcza cytrynka” i warsztaty ceramiczne.

Dzieci (i nie tylko) porwał w wir zabawy znany animator „Loczek”, po którym przedstawiono spektakl „Szewczyk Dratewka” teatru la Fayette Iwony Faj.

Uczestnicy mogli skorzystać z oferty gastronomicznej oraz zaproszonych na imprezę wystawców oferujących swoje wyroby i produkty.

Pomiędzy atrakcjami przeprowadzono konkursy z zakresu wiedzy o uzależnieniach uwieńczone rozstrzygnięciem konkursu plastycznego  pt. „Przemoc to nie żarty – przyjaźń zamiast przemocy”. Zwycięzcom konkursu Pani Wójt Pani Marzena Grzywińska wręczyła przygotowane nagrody (poniżej lista zwycięzców wg kategorii).

Klasa I-III

I miejsce -  Iga Skrzypa

II miejsce -  Lena Świerkosz

III miejsce -  Amelia Bielerzewska

Klasa IV – VI

I miejsce - Alicja Gnutek

II miejsce -  Malwina Bazylewicz

III miejsce - Wioleta Bejnarowicz

Od klasy VII szkoły podstawowej- do III kl. Szkoły średniej

I miejsce -  Matylda Kotwicka

II miejsce -  Julia Kukawka

III miejsce - Kornelia Bichta

Dla dorosłych w namiocie profilaktycznym oferowano poradnictwo prawne, psychologiczne i terapii uzależnień.

Uwieńczeniem imprezy - koncert zespołu „Blue - Box”, na którym bawili się nie tylko mieszkańcy, ale i wierni kibice rozgrywanego w międzyczasie meczu GKS Kołbacz – Energetyk Gryfino.

Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim, którzy byli nam pomocni w organizacji przedsięwzięcia, a mianowicie Panu Bernardowi Baranowskiemu, który użyczył przejazd kolejką, wolontariuszom – Dorocie, Monice, Julce, Alexowi, pracownikom Gminy, OSP Kołbacz, GKS Kołbacz , ZS w Kołbaczu  oraz Państwu Jakubowskim.

Dziękujemy również w imieniu Mikołaja wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę na jego leczenie i rehabilitację.

zdjęcia z imprezy bawimy się na trzeźwozdjęcie dziecizdjęcie z imprezy bawimy siena tzreźwo

zabawawarkoczykistolik z szablonamikwiatkirozstrzygnięcie konkursu plastycznegoprzedstawienie ciuchcianagrodzeni na scenienagrodymisiektatuażemalowanie twarzywystęp artystycznygrzybkipluszakikgw kołbaczdzieci tancząbawiące się dziecitańczące dziecizdjęcie dmuchańców

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia