herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

01 sie 2023
Aktualności

WYKŁADY TEMATYCZNE I WARSZTATY KULINARNE W RAMACH PROGRAMU POPŻ

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021 plus

25 lipca w świetlicy w Starym Czarnowie oraz 28 lipca br. w świetlicy w Kołbaczu odbyły się wykłady o tematyce prozdrowotnej oraz warsztaty kulinarne, które przeprowadziła Pani Joanna Kochman przedstawicielka Banku Żywności w Szczecinie.

Tematyka wykładów: ,,Dieta w cukrzycy i innych zaburzeniach metabolicznych”, ,, Dieta w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”.

czytaj więcej

31 lip 2023
Aktualności

POROZMAWIAJMY

Porozmawiajmy o ………………..

 

 

Są w życiu sytuacje, kiedy zdajemy sobie sprawę z własnego uzależnienia (np. alkohol) lub nie wiemy, jak pomóc członkowi swojej rodziny, który wskutek różnych uzależnień niszczy siebie, jednocześnie raniąc swoich najbliższych. Najłatwiej takiego człowieka zostawić samego sobie, ale jeżeli chcesz we właściwy sposób pomóc i jednocześnie zadbać o własne zdrowie psychiczne, zapraszamy dnia 05 sierpnia br. w godz. od 11.00 – 16.00 do Punktu Informacji Przyrodniczo – Leśnej w Glinnej (tzw. wiata w parku dendrologicznym).

Jeżeli więc jesteś osobą uzależnioną lub chcesz pomóc takiej osobie i jesteś mieszkańcem Gminy Stare Czarnowo, znajdź czas i zaplanuj najbliższą sobotę, aby spotkać się ze specjalistami, którzy są w stanie pomóc Tobie i Twojej rodzinie.

 

 

Więcej informacji można uzyskać pod tel. 91 485 70 56 i 509 985 364

czytaj więcej

24 lip 2023
Aktualności

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE DLA OPIEKUNÓW OSÓB NIESAMODZIELNYCH Z PIELĘGNACJI I OPIEKI NAD PODOPIECZNYMI.

W ramach projektu „Region Dobrego Wsparcia”, organizowane jest bezpłatne szkolenie (8h) dla opiekunów osób niesamodzielnych.

Szkolenie dedykowane jest dla opiekunów i rodzin osób z różnymi typami niepełnosprawności wrodzonej lub nabytej i dotyczą przestrzegania zasad etycznych, zasad współżycia społecznego, dbałości o dobro osoby potrzebującej, wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Podczas szkolenia prezentowany jest sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie osobie zależnej np. fotel geriatryczny, udogodnienia przeciwodleżynowe, drobny sprzęt wspierający samodzielność, rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i komfort podopiecznych.

czytaj więcej

12 lip 2023
Aktualności

OGŁOSZENIE

Komunikat w sprawie składania wniosków na okres zasiłkowy 2023 - 2024.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje o terminie składania wniosków o:

  • zasiłki rodzinne i świadczenia opiekuńcze,
  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski można składać osobiście od 1 sierpnia oraz drogą elektroniczną od 1 lipca. Osoby, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogły to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu empatia.mrpips.gov.pl lub korzystając z bankowości elektronicznej.

            Złożenie wniosku przez portal „Emp@tia” jest możliwe jedynie w przypadku założenia konta na tym portalu przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Pod adresem https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany można uzyskać informację dotyczącą sposobu założenia profilu zaufanego.

Wnioski wraz z załącznikami można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie ul. Św. Floriana 10 lub na stronie internetowej https://gops.stareczarnowo.pl/.

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia