herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

03 sty 2023
Aktualności

OPASKI BEZPIECZEŃSTWA DLA SENIORÓW

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w  Starym Czarnowie informuje, że prowadzi dodatkowy nabór dla seniorów-mieszkańców gminy Stare Czarnowo, którzy chcieliby otrzymać „opaskę bezpieczeństwa”. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie lub telefonicznie 505 011 237

czytaj więcej

02 wrz 2022
Aktualności

STYPENDIUM NA NOWY ROK SZKOLNY

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż             do 15 września 2022 (w nieprzekraczalnym terminie), można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023.

Przypominamy, iż stypendium przysługuje uczniom od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej, w rodzinie których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 600,00 zł.

Wnioski (druki do pobrania w siedzibie GOPS) w imieniu ucznia niepełnoletniego składają rodzice, natomiast osoby, które ukończyły 18 r.ż. wnioski składają osobiście.

 

 

 

czytaj więcej

31 sie 2022
Aktualności

WARSZTATY KULINARNE

na zdjęciu warzywa i przyprawy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje, że w dniu 21.09.2022 r. w godz. 10:00 – 12:00 oraz 12:00 – 14:00 na świetlicy w Starym Czarnowie odbędą się warsztaty kulinarne jako działania towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021.

czytaj więcej

05 sie 2022
Aktualności

OGŁOSZENIE

Komunikat w sprawie składania wniosków na okres zasiłkowy 2022 - 2023.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje o terminie składania wniosków o:

  • zasiłki rodzinne i świadczenia opiekuńcze,
  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski można składać osobiście od 1 sierpnia oraz drogą elektroniczną od 1 lipca. Osoby, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogły to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu empatia.mrpips.gov.pl lub korzystając z bankowości elektronicznej.

            Złożenie wniosku przez portal „Emp@tia” jest możliwe jedynie w przypadku założenia konta na tym portalu przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Pod adresem https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany można uzyskać informację dotyczącą sposobu założenia profilu zaufanego.

Wnioski wraz z załącznikami można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie ul. Św. Floriana 10 lub na stronie internetowej https://gops.stareczarnowo.pl/.

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia