herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

01 wrz 2023
Aktualności

OGŁOSZENIE

STYPENDIUM NA NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż do 15 września 2023 (w nieprzekraczalnym terminie), można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024.

Przypominamy, iż stypendium przysługuje uczniom od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej, w rodzinie których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 600,00 zł.

Wnioski (druki do pobrania w siedzibie GOPS) w imieniu ucznia niepełnoletniego składają rodzice, natomiast osoby, które ukończyły 18 r.ż. wnioski składają osobiście.

 

 

 

czytaj więcej

01 sie 2023
Aktualności

WYKŁADY TEMATYCZNE I WARSZTATY KULINARNE W RAMACH PROGRAMU POPŻ

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021 plus

25 lipca w świetlicy w Starym Czarnowie oraz 28 lipca br. w świetlicy w Kołbaczu odbyły się wykłady o tematyce prozdrowotnej oraz warsztaty kulinarne, które przeprowadziła Pani Joanna Kochman przedstawicielka Banku Żywności w Szczecinie.

Tematyka wykładów: ,,Dieta w cukrzycy i innych zaburzeniach metabolicznych”, ,, Dieta w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”.

czytaj więcej

31 lip 2023
Aktualności

POROZMAWIAJMY

Porozmawiajmy o ………………..

 

 

Są w życiu sytuacje, kiedy zdajemy sobie sprawę z własnego uzależnienia (np. alkohol) lub nie wiemy, jak pomóc członkowi swojej rodziny, który wskutek różnych uzależnień niszczy siebie, jednocześnie raniąc swoich najbliższych. Najłatwiej takiego człowieka zostawić samego sobie, ale jeżeli chcesz we właściwy sposób pomóc i jednocześnie zadbać o własne zdrowie psychiczne, zapraszamy dnia 05 sierpnia br. w godz. od 11.00 – 16.00 do Punktu Informacji Przyrodniczo – Leśnej w Glinnej (tzw. wiata w parku dendrologicznym).

Jeżeli więc jesteś osobą uzależnioną lub chcesz pomóc takiej osobie i jesteś mieszkańcem Gminy Stare Czarnowo, znajdź czas i zaplanuj najbliższą sobotę, aby spotkać się ze specjalistami, którzy są w stanie pomóc Tobie i Twojej rodzinie.

 

 

Więcej informacji można uzyskać pod tel. 91 485 70 56 i 509 985 364

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia