herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

07 lip 2023
Aktualności

Pielgrzymi w naszej Gminie

Dnia 03 lipca po raz trzynasty witaliśmy i gościliśmy w naszej gminie pielgrzymów Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej zmierzających na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki przez naszą gminę nie jest przypadkowa, bowiem uczestnicy czują się mile widziani. 

            Zajęliśmy się organizacją przyjęcia 170-ciu pielgrzymów, których liczba w ostatnich latach z uwagi na pandemię zmniejszyła się, bowiem w poprzednich latach gościliśmy nawet 300 – osobowe grupy. Pielgrzymi, którzy jadą po raz kolejny kierują się wprost do świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie, nazywając ją humorystycznie „najlepszą strażnicą na świecie”.

            Pielgrzymi wiedzą jaki będzie przygotowany, już tradycyjny poczęstunek, przez pracowników GOPS-u tzn. gorące napoje (kawa, herbata), zimne, w postaci wody z własnego wyrobu sokiem wiśniowym, tradycyjnie wypiekany chleb, smalec domowej roboty, ogórki małosolne z przetwórni „Irena”, słodkie drożdżówki oraz chałeczki posmarowane masłem i różnymi domowymi konfiturami oraz owoce.  

            Grupę pielgrzymów prowadził ks. prob. kan. Roman Rostkowski - kapelan pielgrzymki, który przed wyruszeniem w dalszą drogę złożył serdeczne podziękowania za przyjęcie i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku znowu się zobaczymy.

czytaj więcej

06 lip 2023
Aktualności

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYKŁADACH TEMATYCZNYCH ORAZ W WARSZTATACH KULINARNYCH

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021 Plus, jako działania towarzyszące, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  organizuje  wykłady o tematyce prozdrowotnej (nie ma maksymalnej liczby uczestników, mogą wziąć również osoby niekorzystające z POPŻ) oraz warsztaty kulinarne, (2 grupy po max.10 osób korzystających z POPŻ), na których uczestnicy będą mogli wspólnie przygotować proste, pożywne i dietetyczne posiłki.

czytaj więcej

01 cze 2023
Aktualności

INFORMACJA - POMOC ŻYWNOŚCIOWA W RAMACH PODPROGRAMU 2021 PLUS – ZMIANA WYTYCZNYCH

Uwaga! Nowe kryterium dochodowe w POPŻ od 15 maja 2023 r.

Od dnia 15 maja 2023 r. kryterium dochodowe uprawniające do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2021 Plus wynosi 235% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej.

Pomoc przysługuje, jeśli dochód nie przekracza:

- 1823,60 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej

- 1410 zł w przypadku osoby w rodzinie

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia