herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

12 lip 2023
Aktualności

OGŁOSZENIE

Komunikat w sprawie składania wniosków na okres zasiłkowy 2023 - 2024.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje o terminie składania wniosków o:

  • zasiłki rodzinne i świadczenia opiekuńcze,
  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski można składać osobiście od 1 sierpnia oraz drogą elektroniczną od 1 lipca. Osoby, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogły to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu empatia.mrpips.gov.pl lub korzystając z bankowości elektronicznej.

            Złożenie wniosku przez portal „Emp@tia” jest możliwe jedynie w przypadku założenia konta na tym portalu przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Pod adresem https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany można uzyskać informację dotyczącą sposobu założenia profilu zaufanego.

Wnioski wraz z załącznikami można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie ul. Św. Floriana 10 lub na stronie internetowej https://gops.stareczarnowo.pl/.

czytaj więcej

07 lip 2023
Aktualności

Pielgrzymi w naszej Gminie

Dnia 03 lipca po raz trzynasty witaliśmy i gościliśmy w naszej gminie pielgrzymów Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej zmierzających na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki przez naszą gminę nie jest przypadkowa, bowiem uczestnicy czują się mile widziani. 

            Zajęliśmy się organizacją przyjęcia 170-ciu pielgrzymów, których liczba w ostatnich latach z uwagi na pandemię zmniejszyła się, bowiem w poprzednich latach gościliśmy nawet 300 – osobowe grupy. Pielgrzymi, którzy jadą po raz kolejny kierują się wprost do świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie, nazywając ją humorystycznie „najlepszą strażnicą na świecie”.

            Pielgrzymi wiedzą jaki będzie przygotowany, już tradycyjny poczęstunek, przez pracowników GOPS-u tzn. gorące napoje (kawa, herbata), zimne, w postaci wody z własnego wyrobu sokiem wiśniowym, tradycyjnie wypiekany chleb, smalec domowej roboty, ogórki małosolne z przetwórni „Irena”, słodkie drożdżówki oraz chałeczki posmarowane masłem i różnymi domowymi konfiturami oraz owoce.  

            Grupę pielgrzymów prowadził ks. prob. kan. Roman Rostkowski - kapelan pielgrzymki, który przed wyruszeniem w dalszą drogę złożył serdeczne podziękowania za przyjęcie i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku znowu się zobaczymy.

czytaj więcej

13 kwi 2023
Aktualności

OGŁOSZENIE

KIEROWNIK  GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W  STARYM CZARNOWIE  zaprasza do składania ofert na stanowisko   PRACOWNIKA SOCJALNEGO

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia