herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

21 sie 2019
Aktualności

TAK BAWILIŚMY SIĘ NA TRZEŹWO

Zespół Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  i członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Czarnowie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w cyklicznej imprezie zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” pn. „Bawimy się na trzeźwo” zorganizowanej w Kołbaczu w minioną sobotę.

W tym dniu Kołbacz stał się centrum wydarzeń w gminie a czas trwania  imprezy ”Bawimy się na trzeźwo” dostosowano do zapowiadanego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu koncertu muzyki dawnej zorganizowanego przez Fundację Akademii Muzyki Dawnej.

Jak zapowiadaliśmy wystąpił Sławek Pyrko - profilaktyk - praktyk, terapeuta uzależnień a jednocześnie muzyk, ze swoim programem muzycznym pt.: „Porozmawiajmy o życiu”, który przez cały czas trwania imprezy przeprowadził wiele rozmów indywidualnych z mieszkańcami borykającymi się w swoich rodzinach z problemami uzależnień. 

Odwiedził nas również ks. Maciej Czaczyk (  29 czerwca 2019 roku przyjął święcenia kapłańskie) zwycięzca „Must Be The Music” w 2011 roku, który spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, ponieważ dla wielu odbiorców, którzy śledzili karierę zwycięzcy programu  było to duże przeżycie. Ks. Maciej  m.in. wykonał utwór, którym podbił serca jurorów „Must Be The Music”, a potem spędził miło czas na rozmowach z naszymi mieszkańcami, którzy mieli do niego wiele, wiele pytań.

Z bezpośrednich relacji uczestników wiadomo, że na imprezie każdy mógł znaleźć akcent któremu poświęcił chwilę swojego czasu z zakresu zdrowia, edukacji, urody czy zabawy.  Dla dzieci zapewniono strefę zabaw, malowanie buziek, prezentację sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołbacza, małe szkolenie z pierwszej pomocy po którym dziecko otrzymywało dyplom oraz przejazd kolejką Express Glinna, która zawsze cieszy się popularnością (nie tylko dzieci) oraz warsztatów ceramicznych.

Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze, Wodna Sekcja Psów Ratowniczych i Stowarzyszenie „Misie ratują dzieci” bardzo aktywnie edukowało naszych mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy (ludziom i naszym pupilom) - a zbiórka misiów niezbędnych przy wypadkach z udziałem dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania.

Wydarzenie było również doskonałym czasem do przekazania informacji mieszkańcom przez dzielnicowych KPP w Gryfinie w ramach projektu „Senior plus” o zagrożeniach na jakie są narażone osoby starsze, oraz projekt „Wakacje z wyobraźnią”, gdzie  - jak sama nazwa wskazuje- należy z rozwagą korzystać z atrakcji, spędzić bezpiecznie wolny czas w trakcie wakacji i pamiętać, że w każdej sytuacji każdy ma prawo odmówić picia alkoholu lub użycia narkotyku i nie należy się z tego tłumaczyć bo odmowa nie jest oznaką słabości.

Zadbano również o podniebienie naszych gości, którym serwowano tradycyjną grochówkę, kiełbaski, napoje, watę cukrową, a z nowości smalczyk i ciasto wegańskie. Nie zabrakło słodkości a Panie z Koła Emerytów Towarzystwa Miłośników Ziemii Staroczarnowskiej jak zawsze  serwowały pyszne domowe ciasta, natomiast Agnieszka i Leszek Jäger - członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego serwowali wiktuały począwszy od lemoniady z pokrzywy po „powidła radziszewskie”.

Jak więc przystało po posileniu się, Pani  lek. Joanna Kostrzewa sprawdzała jaki to miało wpływ na poziom cukru i ciśnienia, za co serdecznie dziękujemy.

Nie zabrakło również zabaw, konkursów z nagrodami i innych niespodzianek, a najlepszą rekomendacją imprezy jest podsumowanie jednego z uczestników „dziękujemy za świetnie zorganizowaną, ciekawą imprezę. Osobiście  od 20 lat nie miałem ani miligrama alkoholu w ustach! ….Reasumując, można bawić się na trzeźwo?

 

 

 

 

czytaj więcej

26 lip 2019
Aktualności

OGŁOSZENIE

Komunikat w sprawie składania wniosków na okres zasiłkowy 2019 - 2020.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje, że 1 sierpnia 2019 r., to data początku składania wniosków o:

  • zasiłki rodzinne i specjalne zasiłki opiekuńcze,
  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski można składać osobiście od 1 sierpnia oraz drogą elektroniczną od 1 lipca. Osoby, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogły to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu empatia.mrpips.gov.pl lub korzystając z bankowości elektronicznej.

            Złożenie wniosku przez portal „Emp@tia” jest możliwe jedynie w przypadku założenia konta na tym portalu przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Pod adresem https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany można uzyskać informację dotyczącą sposobu założenia profilu zaufanego.

Wnioski wraz z załącznikami można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie ul. Św. Floriana 10 lub na stronie internetowej https://gops.stareczarnowo.pl/.

czytaj więcej

28 maj 2019
Aktualności

INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje, że żywość z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 będzie wydawana dnia 04 czerwca (wtorek) od godziny 12:00 do 15:00 w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Są to dodatkowe produkty przeznaczone dla dzieci, dlatego zapraszamy po odbiór rodziny posiadające dzieci do 15. roku życia. 

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 91 480 70 57.


Do zobaczenia.

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia