herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

22 wrz 2017
Aktualności

MOŻNA BAWIĆ SIĘ NA TRZEŹWO

Można bawić się na trzeźwo

 

Minęło już kilka dni od imprezy w Kołbaczu zorganizowanej w partnerstwie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę”, a nadal docierają do nas bardzo miłe opinie na temat tego zdarzenia.

Ideą imprezy było ukazanie mieszkańcom jaki potencjał tkwi w rodzinie, ile radości daje wspólne przebywanie i zabawa niezależnie od wieku, oraz uzmysłowienie, że zabawa bez alkoholu to naprawdę dobry pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia i wieczoru.

Imprezę otworzyła Pani Wójt Marzena Grzywińska witając wszystkich mieszkańców i zapraszając do wspólnej zabawy.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili gorący posiłek w postaci tradycyjnej grochówki, gorących i zimnych napoi, waty cukrowej i popcornu. Zaproszeni wystawcy oferowali hot-dogi, kukurydzę, dania z grilla oraz przepyszne lody rzemieślnicze Artisan z firmy „Bagietka”, którymi na zakończenie imprezy obdarowali wszystkie dzieci (dziękujemy w ich imieniu).

Można było nabyć artykuły wikliniarskie, biżuterię firmy Coral, wyroby z metalu oraz kwiaty doniczkowe, a jeżeli ktoś decydował się na wybór losowy zmierzał do loterii fantowej. W międzyczasie można było porozmawiać z konsultantkami firmy Oriflame.

Młode mamy (i nie tylko) mogły skorzystać z porad z zakresu profilaktyki stomatologicznej – od kiedy i jak dbać o ząbki swoich pociech oraz jakie stosować preparaty. Wiele dzieci skorzystało z tzw. odbarwiania zębów.

Był to również czas na rozmowę - konsultację z psychologami o sprawach trudnych, głownie z zakresu uzależnień.

Podczas warsztatów ceramicznych można było spróbować jak wyczarować własnoręczne dzieło sztuki. Prowadząca warsztaty wszystkie prace zabrała do swojej pracowni i dostarczy do GOPS-u po obróbce tzn. wypaleniu w piecu. Być może właśnie podczas warsztatów narodził nam się w gminie nowy talent z artystyczną duszą?

Dzieci i młodzież nabrały również ochoty na stanie się karatekami i gwiazdami estrady. Pewnie oczyma wyobraźni już widzieli siebie w białych kimonach, a to wszystko za sprawą występu grupy Klubu Karate ”Kamikaze” z MCTiK w Baniach., którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z grupą taneczną „FLASH DANCE” uświetnili przebieg imprezy budząc ogólny podziw.

Pomiędzy głównymi atrakcjami (oglądanie sprzętu strażackiego, malowania twarzy) były przeprowadzane konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, uwieńczone rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Alkohol szkodzi zdrowiu”. Prace zostały ocenione przez członków komisji w osobach Pani Wójt Marzeny Grzywińskiej, V-ce Dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu Panią Renatę Raszczuk, Przewodniczącą GKRPA Panią Klaudię Borkowską - Synówka i Kierownika GOPS Elżbietę Adrabińską.

Nie mogło obyć się bez koncertu rodzimego zespołu „BLUE-BOX”, z którymi mieszkańcy wspólnie śpiewali ich szlagiery, a niektórych takty muzyki porwały do tańca, oraz energetyzującego tańca fitness ZUMBY.

Uwieńczeniem imprezy był występ kabaretu „Czwarta Fala” żegnany gromkimi brawami poprzedzonymi salwami śmiechu.

 

Bardzo dziękujemy właścicielom sklepów w Kołbaczu (Pan Rogacki, Pani Rogalska, Pani Jakubowska, Pan Moździerzewski), którzy pozytywnie odnieśli się do naszej prośby i ograniczyli sprzedaż alkoholu w godzinach trwania imprezy.

Dziękujemy również za dodatkowe atrakcje Panu Bernardowi Baranowskiemu za użyczenie kolejki EXPRESS Glinna, która zawsze sprawia dzieciom (i nie tylko) ogromną frajdę oraz PAWŁOWI za magiczny pokaz z ogniami.

 

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

KLASY 1-3

I MARCEL ZIELIŃSKI

II ZUZANNA OPALIŃSKA

III ELIZA MALINOWSKA

WYRÓŻNIENIE
 1. AMELIA OSZCZYK
 2. OLIWIA SZPILCZYN
 3. POLA MAŁECKA
 4. MICHAŁ DRABSKI
KLASY 4-6

I JULIA PIOTROWICZ

II AGATA FLIS

III DARIA LEWANDOWSKA

WYRÓŻNIENIE:
 1. JAN BOROWIAK
 2. WIKTORIA OSZCZYK
 3. KASIA SUFIN
 4. AMELIA KWIATKOWSKA

GIMNAZJUM- NIE WPŁYNĘŁA ŻADNA PRACA

DOROŚLI:

I WIKTORIA ORSZECHOWSKA

WYRÓŻNIENIE:

KOŁO EMERYTÓW I RENCISTÓW Z KOŁBACZA

dmuchanie balonówpusta scena z banerempracownicywikliniarswtoauto z hot dogamikwiatymateriały profilaktycznestoisko z nagrodamiauto z lodamistoisko z biżuteriąwóz strażackidmuchany zamekdmuchany bykludzie pod namiotemnalewanie zupyludzie siedzący przy stolikachciuchciawagonik z dziećmilokomotywazdjęcie ogólne z imprezydzieci z balonamidzieci na boiskuzabawa z dmuchanym bykiemdream castlepolicjantpokaz karatedziewczynka śwpiewakolejka po lodyoglądają występwybieranie nagrodygarncarstwomaszyna do waty cukrowejtańczące dzieciwystęp z piosenkątańczące dzieci na sceniebujawkadziewczynkazabawa w pociągrękodzielnictwofigurki porcelanowekonkursdmuchanie balonatroje ludzi dmucha balonywystawa pracodbiór nagrodyrozdanie nagróddziwczynka odbiera nagrodęgratulacjenagroda kosz słodyczygliniane miseczkiwyrób talerzykaśpiewajaca panimalowanie buziudzielanie rad kosmetycznychwystęp dzieci na sceniedzieci przy stolikupiesekmatka z dzieckiemwystęp zespołuzespół śpiewaludzie oglądają występtańczący chłopieckonkurs dla dziecibieg z przeszkodamizespół blue boxzumbapokaz zumbytańcząca zumbapokaz ogniataniec z ogniemogniowe kijeświecący tanieczdjęcie zbiorowedziewczynka stojacakabaretwystęp kabaretukabaret czwarta falaczwarta fala skecz czwartej faliskecz dwóch panóworganizatorzy

czytaj więcej

11 wrz 2017
Aktualności

BAWIMY SIĘ NA TRZEŹWO

plakat info o imprezie bawimy sie na trzeźwo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają Państwa na imprezę dnia 16 września br. , która odbędzie się na boisku sportowym w Kołbaczu. Wydarzenie organizowane jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” pn. „Bawimy się na trzeźwo”, podczas którego będzie można skorzystać z atrakcji skierowanych do wszystkich uczestników niezależnie od wieku.

Atrakcją wydarzenia jest obok koncertu znanego wszystkim lokalnego zespołu „Blue-Box” występ kabaretu „Czwarta Fala”, wielokrotnie nagradzanym na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, który porwie Państwa do świata, w którym nigdy niczego nie można być pewnym,. Do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez kabaret należą dwaj dresiarze - Kloc i Wentyl.

Nie zabraknie również zabaw i konkursów z nagrodami i mamy nadzieję, że nie zawiedziemy Państwa oczekiwań, więc czekamy i prosimy o zaklinanie deszczu, aby w pełni skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Do zobaczenia 16 września !

 

 

czytaj więcej

07 sie 2017
Aktualności

KONKURS PLASTYCZNY - AKTUALIZACJA

KONKURS PLASTYCZNY

,,ALKOHOL SZKODZI ZDROWIU’’

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Czarnowie ogłasza

konkurs plastyczny skierowany do mieszkańców Gminy Stare Czarnowo, prowadzony od 28 czerwca 2017 roku do 09 września2017.

 

W załączeniu:

 1. Regulamin konkursu
 2. Metryczka

/pliki/stareczarnowo-ops/pliki/METRYCZKA%20DO%20KONKURSU%20PLASTYCZNEGO.docx

/pliki/stareczarnowo-ops/pliki/REGULAMIN%20KONKURSU%20PLASTYCZNEGO.docx

czytaj więcej

 • BIP
 • Facebook
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Niebieska Linia