herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

18 wrz 2018
Aktualności

ZAPRASZAMY NA IMPREZĘ "BAWIMY SIĘ NA TRZEŹWO"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz kolejny zapraszają na imprezę dnia 29 września br. , która tym razem odbędzie się na terenie za boiskiem „Orlik” w Starym Czarnowie.

Impreza organizowana jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” pn. „Bawimy się na trzeźwo”, podczas którego będzie można skorzystać z atrakcji i niespodzianek skierowanych do wszystkich uczestników niezależnie od wieku.

Wydarzenie rozpocznie zespół Pani Anny Dybki „Kalimera” z Cedyni, który potrafi zadziwić przekazem swojej twórczości i pragnie uświetnić nasze wydarzenie swoim występem.

Odwiedzi nas również Łukasz Tokarski, młody gryfinianin, którego nazwisko warto zapamiętać. Wszystko za sprawą jego muzycznego talentu, dzięki któremu jest coraz głośniej i to w całej Polsce, albowiem zdobył nagrodę główną „Złotą Sosnę” na XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o „Złotą Sosnę” Drezdenko 2018 w kategorii 14-16 lat. Jego życiową pasją jest śpiewanie, o czym można się przekonać przychodząc na jego występ.

Pokaz karate grupy „Kamikaze” oraz grupy tanecznej MCTKiS Banie, jak również występ chóru Con Amore z Zespołu Szkół w Kołbaczu ukaże mieszkańcom jakie efekty można osiągnąć wzmacniając talenty ciężką pracą.

Gwiazdą programu jest kabaret „Czwarta Fala”, wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych. Do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez kabaret należą dwaj dresiarze - Kloc i Wentyl. Każdy ich występ jest inny, każdy niesie w sobie potężną dawkę pozytywnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Młodość, pomysłowość i energia sceniczna - tak najkrócej można opisać twórczość Kabaretu, o czym mogli przekonać się w roku ubiegłym mieszkańcy naszej gminy podczas imprezy „Bawimy się na trzeźwo” w Kołbaczu.

Nie zabraknie również zabaw, konkursów z nagrodami, niespodzianek, więc czekamy abyście wspólnie z nami spędzili ostatnie sobotnie popołudnie września, nie planując domowych porządków i gotowania obiadu, zabierając całą rodzinę na wspólne miłe i atrakcyjne spędzenie czasu.

 

Do zobaczenia 29 września !

czytaj więcej

27 sie 2018
Aktualności

OGŁOSZENIE

INFORMACJA

W związku z realizacją Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym tut. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje przekazywanie artykułów spożywczych mieszkańcom naszej Gminy, którzy nie przekraczają miesięcznie kryterium dochodowego w kwocie:

1.268 zł (netto) – na osobę samotną,

1.028 zł (netto) – na osobę w rodzinie.

Od 01.10.2018 r. ulega zmiana kryterium dochodowego:

1.402 zł (netto) – na osobę samotną,

1.056 zł (netto) – na osobę w rodzinie.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka w godzinach od 7.30-15.30 lub kontakt tel. (91) 312-41-41.

Żywność wydawana będzie na terenie naszej gminy.
O terminach i miejscu odbioru tut. Ośrodek będzie informował na bieżąco na stronie internetowej: www.gops.stareczarnowo.pl oraz telefonicznie.

czytaj więcej

17 lip 2018
Aktualności

KOMUNIKAT

Komunikat w sprawie składania wniosków na okres zasiłkowy 2018 - 2019.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje, że 1 sierpnia 2018 r., to data początku składania wniosków o:

  • zasiłki rodzinne i specjalne zasiłki opiekuńcze,
  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski mozna składać osobiście od 1 sierpnia oraz drogą elektroniczną od 1 lipca. Osoby, które zdecydują się na złożenie wniosków online, będą mogły to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu empatia.mrpips.gov.pl lub korzystając z bankowości elektronicznej.

            Złożenie wniosku przez portal „Emp@tia” jest możliwe jedynie w przypadku założenia konta na tym portalu przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Pod adresem https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany można uzyskać informację dotyczącą sposobu założenia profilu zaufanego.

Wnioski wraz z załącznikami można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie ul. Św. Floriana 10 lub na stronie internetowej https://gops.stareczarnowo.pl/.

czytaj więcej

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia