herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

31 paź 2017
Aktualności

BEZPŁATNE PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego, które świadczone jest osobom i rodzinom, które mają trudności, lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu problemów życiowych, bez względu na posiadany dochód. Z poradnictwa można skorzystać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie.

 

czytaj więcej

27 paź 2017
Aktualności

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie informuje, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) organizowane jest bezpłatne przekazanie artykułów spożywczych mieszkańcom Gminy Stare Czarnowo, którzy nie przekraczają określonego w załączniku kryterium dochodowego.

/pliki/stareczarnowo-ops/pliki/SCAN0000.PDF

 

czytaj więcej

22 wrz 2017
Aktualności

MOŻNA BAWIĆ SIĘ NA TRZEŹWO

Można bawić się na trzeźwo

 

Minęło już kilka dni od imprezy w Kołbaczu zorganizowanej w partnerstwie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę”, a nadal docierają do nas bardzo miłe opinie na temat tego zdarzenia.

Ideą imprezy było ukazanie mieszkańcom jaki potencjał tkwi w rodzinie, ile radości daje wspólne przebywanie i zabawa niezależnie od wieku, oraz uzmysłowienie, że zabawa bez alkoholu to naprawdę dobry pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia i wieczoru.

Imprezę otworzyła Pani Wójt Marzena Grzywińska witając wszystkich mieszkańców i zapraszając do wspólnej zabawy.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili gorący posiłek w postaci tradycyjnej grochówki, gorących i zimnych napoi, waty cukrowej i popcornu. Zaproszeni wystawcy oferowali hot-dogi, kukurydzę, dania z grilla oraz przepyszne lody rzemieślnicze Artisan z firmy „Bagietka”, którymi na zakończenie imprezy obdarowali wszystkie dzieci (dziękujemy w ich imieniu).

Można było nabyć artykuły wikliniarskie, biżuterię firmy Coral, wyroby z metalu oraz kwiaty doniczkowe, a jeżeli ktoś decydował się na wybór losowy zmierzał do loterii fantowej. W międzyczasie można było porozmawiać z konsultantkami firmy Oriflame.

Młode mamy (i nie tylko) mogły skorzystać z porad z zakresu profilaktyki stomatologicznej – od kiedy i jak dbać o ząbki swoich pociech oraz jakie stosować preparaty. Wiele dzieci skorzystało z tzw. odbarwiania zębów.

Był to również czas na rozmowę - konsultację z psychologami o sprawach trudnych, głownie z zakresu uzależnień.

Podczas warsztatów ceramicznych można było spróbować jak wyczarować własnoręczne dzieło sztuki. Prowadząca warsztaty wszystkie prace zabrała do swojej pracowni i dostarczy do GOPS-u po obróbce tzn. wypaleniu w piecu. Być może właśnie podczas warsztatów narodził nam się w gminie nowy talent z artystyczną duszą?

Dzieci i młodzież nabrały również ochoty na stanie się karatekami i gwiazdami estrady. Pewnie oczyma wyobraźni już widzieli siebie w białych kimonach, a to wszystko za sprawą występu grupy Klubu Karate ”Kamikaze” z MCTiK w Baniach., którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z grupą taneczną „FLASH DANCE” uświetnili przebieg imprezy budząc ogólny podziw.

Pomiędzy głównymi atrakcjami (oglądanie sprzętu strażackiego, malowania twarzy) były przeprowadzane konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, uwieńczone rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Alkohol szkodzi zdrowiu”. Prace zostały ocenione przez członków komisji w osobach Pani Wójt Marzeny Grzywińskiej, V-ce Dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu Panią Renatę Raszczuk, Przewodniczącą GKRPA Panią Klaudię Borkowską - Synówka i Kierownika GOPS Elżbietę Adrabińską.

Nie mogło obyć się bez koncertu rodzimego zespołu „BLUE-BOX”, z którymi mieszkańcy wspólnie śpiewali ich szlagiery, a niektórych takty muzyki porwały do tańca, oraz energetyzującego tańca fitness ZUMBY.

Uwieńczeniem imprezy był występ kabaretu „Czwarta Fala” żegnany gromkimi brawami poprzedzonymi salwami śmiechu.

 

Bardzo dziękujemy właścicielom sklepów w Kołbaczu (Pan Rogacki, Pani Rogalska, Pani Jakubowska, Pan Moździerzewski), którzy pozytywnie odnieśli się do naszej prośby i ograniczyli sprzedaż alkoholu w godzinach trwania imprezy.

Dziękujemy również za dodatkowe atrakcje Panu Bernardowi Baranowskiemu za użyczenie kolejki EXPRESS Glinna, która zawsze sprawia dzieciom (i nie tylko) ogromną frajdę oraz PAWŁOWI za magiczny pokaz z ogniami.

 

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

KLASY 1-3

I MARCEL ZIELIŃSKI

II ZUZANNA OPALIŃSKA

III ELIZA MALINOWSKA

WYRÓŻNIENIE
 1. AMELIA OSZCZYK
 2. OLIWIA SZPILCZYN
 3. POLA MAŁECKA
 4. MICHAŁ DRABSKI
KLASY 4-6

I JULIA PIOTROWICZ

II AGATA FLIS

III DARIA LEWANDOWSKA

WYRÓŻNIENIE:
 1. JAN BOROWIAK
 2. WIKTORIA OSZCZYK
 3. KASIA SUFIN
 4. AMELIA KWIATKOWSKA

GIMNAZJUM- NIE WPŁYNĘŁA ŻADNA PRACA

DOROŚLI:

I WIKTORIA ORSZECHOWSKA

WYRÓŻNIENIE:

KOŁO EMERYTÓW I RENCISTÓW Z KOŁBACZA

dmuchanie balonówpusta scena z banerempracownicywikliniarswtoauto z hot dogamikwiatymateriały profilaktycznestoisko z nagrodamiauto z lodamistoisko z biżuteriąwóz strażackidmuchany zamekdmuchany bykludzie pod namiotemnalewanie zupyludzie siedzący przy stolikachciuchciawagonik z dziećmilokomotywazdjęcie ogólne z imprezydzieci z balonamidzieci na boiskuzabawa z dmuchanym bykiemdream castlepolicjantpokaz karatedziewczynka śwpiewakolejka po lodyoglądają występwybieranie nagrodygarncarstwomaszyna do waty cukrowejtańczące dzieciwystęp z piosenkątańczące dzieci na sceniebujawkadziewczynkazabawa w pociągrękodzielnictwofigurki porcelanowekonkursdmuchanie balonatroje ludzi dmucha balonywystawa pracodbiór nagrodyrozdanie nagróddziwczynka odbiera nagrodęgratulacjenagroda kosz słodyczygliniane miseczkiwyrób talerzykaśpiewajaca panimalowanie buziudzielanie rad kosmetycznychwystęp dzieci na sceniedzieci przy stolikupiesekmatka z dzieckiemwystęp zespołuzespół śpiewaludzie oglądają występtańczący chłopieckonkurs dla dziecibieg z przeszkodamizespół blue boxzumbapokaz zumbytańcząca zumbapokaz ogniataniec z ogniemogniowe kijeświecący tanieczdjęcie zbiorowedziewczynka stojacakabaretwystęp kabaretukabaret czwarta falaczwarta fala skecz czwartej faliskecz dwóch panóworganizatorzy

czytaj więcej

11 wrz 2017
Aktualności

BAWIMY SIĘ NA TRZEŹWO

plakat info o imprezie bawimy sie na trzeźwo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają Państwa na imprezę dnia 16 września br. , która odbędzie się na boisku sportowym w Kołbaczu. Wydarzenie organizowane jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” pn. „Bawimy się na trzeźwo”, podczas którego będzie można skorzystać z atrakcji skierowanych do wszystkich uczestników niezależnie od wieku.

Atrakcją wydarzenia jest obok koncertu znanego wszystkim lokalnego zespołu „Blue-Box” występ kabaretu „Czwarta Fala”, wielokrotnie nagradzanym na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, który porwie Państwa do świata, w którym nigdy niczego nie można być pewnym,. Do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez kabaret należą dwaj dresiarze - Kloc i Wentyl.

Nie zabraknie również zabaw i konkursów z nagrodami i mamy nadzieję, że nie zawiedziemy Państwa oczekiwań, więc czekamy i prosimy o zaklinanie deszczu, aby w pełni skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Do zobaczenia 16 września !

 

 

czytaj więcej

 • BIP
 • Facebook
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Niebieska Linia