herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021 plus

25 lipca w świetlicy w Starym Czarnowie oraz 28 lipca br. w świetlicy w Kołbaczu odbyły się wykłady o tematyce prozdrowotnej oraz warsztaty kulinarne, które przeprowadziła Pani Joanna Kochman przedstawicielka Banku Żywności w Szczecinie.

Tematyka wykładów: ,,Dieta w cukrzycy i innych zaburzeniach metabolicznych”, ,, Dieta w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”.

Po wykładach odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczestnicy mogli wspólnie przygotować proste, pożywne i dietetyczne posiłki. Z prostych i niedrogich składników powstały smaczne i pożywne dania. Z dostępnych przepisów można było przygotować m.in.: pastę z groszku, sałatkę z fasolą i tuńczykiem, hummus, placuszki z cukinii, koktajl pełen antyoksydantów, placuszki twarogowe, konopiankę – niskowęglowodanowa owsianka, smalec z fasoli. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja przygotowanych potraw, które zachwyciły swoim wyjątkowym smakiem. Osoby chętne mogły zabrać ze sobą przepisy, aby w domu móc przyrządzić prezentowane dania.

Zachęcamy mieszkańców do wykorzystania przepisów poniżej strony

pani prowadzącaslajd cukrzyca

krojenie mięsasłoikipanie uczestniczki

kulinariaplakat informacyjny

przepis na koktajljak zrobić budyńhumussałatka z fasolikulki mocykonopiankasmalec z fasolipasta z grochemmuffinkifasolowy smalec

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia