herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

Dnia 03 lipca po raz trzynasty witaliśmy i gościliśmy w naszej gminie pielgrzymów Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej zmierzających na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki przez naszą gminę nie jest przypadkowa, bowiem uczestnicy czują się mile widziani. 

            Zajęliśmy się organizacją przyjęcia 170-ciu pielgrzymów, których liczba w ostatnich latach z uwagi na pandemię zmniejszyła się, bowiem w poprzednich latach gościliśmy nawet 300 – osobowe grupy. Pielgrzymi, którzy jadą po raz kolejny kierują się wprost do świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie, nazywając ją humorystycznie „najlepszą strażnicą na świecie”.

            Pielgrzymi wiedzą jaki będzie przygotowany, już tradycyjny poczęstunek, przez pracowników GOPS-u tzn. gorące napoje (kawa, herbata), zimne, w postaci wody z własnego wyrobu sokiem wiśniowym, tradycyjnie wypiekany chleb, smalec domowej roboty, ogórki małosolne z przetwórni „Irena”, słodkie drożdżówki oraz chałeczki posmarowane masłem i różnymi domowymi konfiturami oraz owoce.  

            Grupę pielgrzymów prowadził ks. prob. kan. Roman Rostkowski - kapelan pielgrzymki, który przed wyruszeniem w dalszą drogę złożył serdeczne podziękowania za przyjęcie i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku znowu się zobaczymy.

 

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia