herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

Z myślą o mieszkankach gminy Stare Czarnowo w dniu 21 listopada br. w świetlicach wiejskich w Starym Czarnowie oraz w Kołbaczu zorganizowane zostały spotkania poświęcone profilaktyce i szybkiej diagnostyce chorób piersi. Problematykę związaną z występowaniem, zapobieganiem, jak i leczeniem raka piersi przybliżyły przedstawicielki z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gryfinie Pani Wioletta Rożko – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Pani Natalia Korkuś jak również Amazonki ze Stowarzyszenia Amazonek ,,Ewa” z Gryfina: przewodnicząca Pani Ewa Olejarz, członkinie - Pani Halina Sobierajska i Pani Teresa Smolnik. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan doktor Andrzej Rzeuski.

Podczas prelekcji, omówione zostały symptomy choroby nowotworowej piersi, wskazano na co należy zwrócić uwagę, co powinno zaniepokoić  w wyglądzie skóry oraz w jaki sposób należy prawidłowo wykonać samobadanie. Prowadzące zachęcały do badania i przekonywały, że rak to nie wyrok! Szybko przeprowadzone leczenie to szansa na długie życie. Ponadto uczestniczki miały okazję poćwiczyć na fantomach piersi, dowiadując się w jaki sposób i kiedy przeprowadzać samobadanie, jaką strukturę ma guzek, który powinien kobietę zaniepokoić i gdzie należy się zgłaszać o pomoc.

Wydarzenie miało na celu przypomnieć o tym jak ważne jest nasze zdrowie i profilaktyka, aby szybko reagować gdy coś nas zaniepokoi. Pamiętajmy, że nowotwór piersi dotyka coraz młodsze kobiety!

Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłe spotkanie.

zdjęcie przedstawiające seniorów

zdjęcie przedstawiające seniorów na szkoleniu z profilaktykizdjęcie kilku osóbtablica informacyjna

szkolenie z profilaktykizdjęcie

siedząca pani na szkoleniu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą i w budynkuzdjęcie ze szkolenia

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia