herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

 

Bawiliśmy się na trzeźwo

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” pn. „Bawimy się na trzeźwo” zorganizowanej w Kołbaczu 17 września br. Pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy naszej gminy (i nie tylko) spędzili z nami popołudnie i wieczór korzystając  z przygotowanych atrakcji.

Ideą imprezy było ukazanie mieszkańcom jaki potencjał tkwi w rodzinie, ile radości daje wspólne przebywanie i zabawa niezależnie od wieku, oraz uzmysłowienie, że zabawa bez alkoholu to naprawdę super pomysł na spędzenie czasu.

Dla wszystkich uczestników jako organizatorzy zapewniliśmy gorący posiłek   w postaci  tradycyjnej grochówki, bigosu, pajdy ze smalcem, gorących napoi oraz waty cukrowej, (która nigdzie tak nie smakuje jak na naszych imprezach 😊). Zaproszeni wystawcy urozmaicili naszą ofertę, więc każdy mógł poczuć się dopieszczonym kulinarnie. 

Z bezpośrednich relacji uczestników wiadomo, że na imprezie każdy mógł znaleźć akcent któremu poświęcił chwilę swojego czasu z zakresu zdrowia, edukacji, urody czy zabawy.  Dla dzieci zapewniono strefę zabaw, malowanie buziek, wplatanie warkoczyków, prezentację sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołbacza. Dla dorosłych konsultacje z terapeutą uzależnień z prezentacją atrap narkotyków, narkogoli i alkogogli w specjalnie na to wydarzenie przygotowanym namiocie profilaktycznym.

Dla pań natomiast konsultantki firmy Oriflame przygotowały pakiety usług kosmetycznych do wykorzystania w dogodnym terminie.

Maluchy, i nie tylko mogły obejrzeć spektakl profilaktyczny teatru La Fayette Iwony Faj pt. „Opowieść o byczku Fernando”, który miał przekaz z zakresu przeciwdziałania przemocy.

Ogólny podziw wzbudził pokaz karate dzieci i młodzieży z klubu LZS ANTAI  pod przewodnictwem  Pana Tomasza Sochy (instruktor i trener II klasy karate shotokan 3 DAN), którzy przyjęli nasze zaproszenie. Oprócz pokazu umiejętności klubowiczów  

był też pokaz "Tameshi wari" - rozbijanie betonowych bloczków.

Szczególnie ciepło powitano dzieci z przedszkola „Jarzębinka”, które radośnie tańczyły i śpiewały dając z siebie maximum energii, wywołując u  niektórych obserwatorów łzy wzruszenia.  

            Jak zapowiadaliśmy wystąpił Daniel Dąbrowski, zwycięzca „Szansy na sukces” z udziałem zespołu Boys, gdzie wygrał śpiewając wszystkim znaną piosenkę „Jesteś szalona”. 

            Pomiędzy głównymi atrakcjami przeprowadzano różne konkursy sprawnościowe i z zakresu wiedzy o uzależnieniach oraz zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, uwieńczone rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Szczęśliwa rodzina bez uzależnień”. Zwycięzcom konkursu Pani Wójt Marzena Grzywińska wręczyła przygotowane nagrody (poniżej lista zwycięzców).  

            Ponownie odwiedził nas kabaret „Czwarta Fala”, ze swoimi najnowszymi skeczami przedstawiającymi m.in. w humorystyczny sposób rzeczywistość w jakiej przyszło nam obecnie funkcjonować.  

Uwieńczeniem imprezy był koncert rodzimego zespołu „BLUE-BOX”, z którymi mieszkańcy wspólnie śpiewali ich szlagiery, a niektórych takty muzyki porwały do tańca.

Jest nam niezmiernie miło, że pomimo upływu czasu nadal docierają do nas pochlebne opinie, więc mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Państwa oczekiwań i w przyszłym roku znowu się spotkamy.

Wiele osób (w większym lub mniejszym stopniu) przyczyniło się do sprawnej organizacji wydarzenia, lecz szczególnie dziękujemy strażakom z Kołbacza, którzy wsparli nas silnym ramieniem.

 

Sponsorami imprezy „Bawimy się na trzeźwo” byli m.in.

 • Serwisy Józef Skrzypa Spółka z o.o. Spółka Komandytowa,
 • Zbigniew Skrzypa – firma TRANSPET,
 • Józef Czudowski – usługi budowlane,
 • Piotr Dabiński – firma AGROMIEDWIE,
 • Piotr Sibilski EURO CAPITAL, doradztwo gospodarcze, Spółka Komandytowa,
 • Bank Spółdzielczy Chojna,
 • Paanbus Spółka z o.o.
 • Piotr Kukawska firma INSAN Sp z o.o.

 

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

KLASY 0-3

I miejsce -  Kacper Genszczak

II  miejsce - Marcelina Baranowska

III miejsce  - Julia Górska

 

KLASY 4-6

I miejsce - Zuzanna Goździk

II miejsce - Smarilla Hanna

III  miejsce - Marczak Nadia

 

Od VII  klasy szkoły podstawowej – do  III klasy szkoły średniej

I miejsce - Kukawka Julia

II miejsce - Froncala Adam

III miejsce - Opalińska Zuzanna

DOROŚLI:

Nie złożono

zdjęcie strażybawiące się osobybawiące się dzieciscena z pszczółkądmuchany zamekboisko z dziećmipokaz karatebiegające dzieciwystęp dzieci trenujących karateludzie pod namiotamiludzie oglądający występscena z karatekamitrener karateludzie jedzący watę cukrowąimpreza bawimy się na trzeźwotańczące na scenie dzieciobrazki namalowane przez dzieciwybieranie pracyobrazko na podlodzeprezentacja obrazków konkursowychwystawa prac plastycznychpokaz konkurs plastycznydziecko z pomalowaną buziąkonkursscenatańczące dziecidzieci biegające po boiskudzieci z misiempokaz dzieciwystęp dziecipoczestunekwystęp kabaretukanaret czwarta falamalowanie twarzykoncert zespołu baner bawimy się na trzeźwo

 • BIP
 • Facebook
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Niebieska Linia