herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

Pielgrzymi w naszej Gminie.
Dnia 04 lipca po raz szósty witaliśmy i gościliśmy w naszej gminie pielgrzymów 25 Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej zmierzających na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki przez naszą gminę nie jest przypadkowa, bowiem uczestnicy czują się mile widziani, tym bardziej, że w roku ubiegłym Pani Wójt zapraszała do odwiedzenia w roku następnym.

Zajęliśmy się organizacją przyjęcia 260-ciu pielgrzymów przy wsparciu przedsiębiorców, którzy przekazali artykuły spożywcze. Na uznanie zasługuje fakt, że od początku corocznych odwiedzin pątników w naszej gminie, nigdy nie zdarzyło się, aby ktokolwiek odmówił nam pomocy (nawet osoby spoza Gminy Stare Czarnowo). Pielgrzymi, którzy jadą nie po raz pierwszy kierują się wprost do świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie, nazywając ją humorystycznie „najlepszą strażnicą na świecie”.

Tym razem naszymi partnerami byli: Pani Irena Kołodziej - Przetwórnia Owoców i Warzyw „Irena” z Chabowa, Pani Katarzyna Rogalska – sklep „Chata Polska”, Pan Janusz Dzikowski – właściciel piekarni „Róża” w Starym Czarnowie, Pan Paweł Baryła sklep „Zosieńska”, Pani Bernarda Masternak, Pan Grzegorz Suchodolski oraz firma „PSS SPOŁEM” w Szczecinie i Pani Lilianna Wiśniewska – Prezes firmy „Elte” w Kołbaczu, która przekazała nam naczynia jednorazowe.

Bardzo miłym akcentem spotkania było przyłączenie się pielgrzymów do akcji pomocy Piotrusiowi z Żórawia w celu zgromadzenia środków na rehabilitację ponieważ Piotruś jest już po operacji w USA i rokowania powrotu do pełnej sprawności są bardzo dobre. Pielgrzymi byli przygotowani na tę okoliczność, ponieważ kapelan pielgrzymki na naszą prośbę przekazał informację na porannej mszy.

Ks.Prob.kan.Roman Rostkowski - kapelan pielgrzymki w imieniu pielgrzymów złożył serdeczne podziękowania za przyjęcie, a my razem z Księdzem Proboszczem Henrykiem Mularskim, Panem Z-cą Wójta Marcinem Krawczykiem i Skarbnikiem Gminy Grażyną Aksamitowską pożegnaliśmy ich, z nadzieja, że w przyszłym roku znowu się zobaczymy.

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia