herb

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Starym Czarnowie

Szukaj w serwisie

"Pięć minut przeznaczonych na pomoc ma większą wartość, niż dziesięć na współczucie"
przysłowie rumuńskie

Pielgrzymi w naszej Gminie

Tradycją się stało, że w pierwszych dniach lipca witamy i gościmy w naszej gminie pielgrzymów Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej zmierzających na Jasną Górę. Nie zmieniamy rodzaju „menu” ponieważ pielgrzymi, którzy jadą po raz kolejny kierują się wprost do świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie i informują nowicjuszy co będzie serwowane w „najlepszej strażnicy na świecie”.

Tradycyjny poczęstunek, tzn. gorące napoje (kawa, herbata), zimne, w postaci wody z własnego wyrobu sokiem wiśniowym, pajdy chleba ze smalcem, ogórki małosolne, słodkie drożdżówki, pączki, chałeczki i bułeczki z masłem i domowymi konfiturami to pierwszy i jak mówią pielgrzymi najważniejszy posiłek dający im siłę na dalszą drogę.

            Tym razem naszymi partnerami w realizacji przyjęcia byli: Pani Irena Kołodziej - Przetwórnia Owoców i Warzyw „Irena” z Chabowa, Pani Katarzyna Rogalska – sklep „Chata Polska”, Pan Janusz Dzikowski – właściciel piekarni „Róża” w Szczecinie, Pani Lilianna Wiśniewska – Prezes firmy „Elte”  w Kołbaczu, Pani Anna Spandlik – sklep „Magnolia”, Pan Kazimierz Bejnarowicz – właściciel firmy POS-BUD, Pan Tomasz Kiścień – sklep „Madiza” w Kołbaczu.

Ks.Prob.kan.Roman Rostkowski - kapelan pielgrzymki złożył serdeczne podziękowania za przyjęcie, pielgrzymi jednym chórem dali wyraz uznania, a my życzyliśmy im szczęśliwej drogi.

  • BIP
  • Facebook
  • Urząd Wojewódzki
  • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
  • OPS
  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Niebieska Linia