ZAPROSZENIE
W ramach projektu „Region Dobrego Wsparcia”, organizowane są bezpłatne spotkania on-line pt. Nietrzymanie moczu problem zdrowotny, higieniczny, społeczny. Jak można pomóc?
W ramach projektu „Region Dobrego Wsparcia”, organizowane są bezpłatne spotkania on-line pt. Nietrzymanie moczu problem zdrowotny, higieniczny, społeczny. Jak można pomóc?
2 i 3 listopada w Kołbaczu oraz w Starym Czarnowie zakończył się kurs komputerowy, organizowany przez firmę EURO CAPITAL DORADZTWO GOSPODARCZE w ramach projektu ,,ZACHODNIOPOMORSKA AKADEMIA KOMPETENCJI KOMPUTEROWYCH’’ realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnictwo w kursie było bezpłatne.
Nabór zgłoszeń w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” edycja 2023, współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.
Sposób składania dokumentów:
https://niepelnosprawni.gov.pl/download/PROGRAM-OPIEKA-WYTCHNIENIOWA-18-10-1666774100.docx
https://niepelnosprawni.gov.pl/download/ZALACZNIK-NR-6-DO-PROGRAMU-OW-2023-1666774148.docx
https://niepelnosprawni.gov.pl/download/ZALACZNIK-NR-7-DO-PROGRAMU-OW-2023-1666774151.docx
Rozpoczął się nabór osób niepełnosprawnych w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. “Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla uczestników Programu:
1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).
1) posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta; lub
2) posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu; lub
3) wskazane przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, pod warunkiem, że osoba wskazana spełnia przynajmniej jeden z warunków, o których mowa w pkt 1 lub 2.
2. Na potrzeby realizacji Programu, za członków rodziny uczestnika uznaje się wstępnych lub zstępnych, małżonka, rodzeństwo, teściów, macochę, ojczyma oraz osobę pozostającą we wspólnym pożyciu, a także osobę pozostającą w stosunku przysposobienia z uczestnikiem.
3. W pierwszej kolejności, asystentem może zostać osoba wskazana przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, z uwzględnieniem postanowień ust. 3 pkt 3. Jeżeli asystent nie zostanie wskazany przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, asystenta wskazuje gmina/powiat lub inny podmiot, któremu gmina/powiat zleciła realizację Programu, z uwzględnieniem postanowień ust. 3 pkt 1 lub 2.
1) zaświadczenie o niekaralności;
2) informacja o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym w postaci wydruku pobranej informacji z Rejestru;
3) pisemna akceptacja osoby asystenta ze strony rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z niepełnosprawnością.
KARTA ZGLOSZENIA DO PROGRAMU 2023
Oświadczenie o przygotowaniu asystenta do świadczenia usług AOON
Imie i Nazwisko rodzica dziecka niepelnosprawnego miejscowosc i data
Oswiadczenie_o_niefigurowaniu_w-bazie_danych_Rejestru_Sprawcow_Przestepstw_na_Tle_Seksualnym
Oświadczenie Uczestnik o braku pokrewieństwa
Informacja RODO w ramach programu asystent osoby niepełnosprawnej edycja 2023 pdf
Sposób składania dokumentów:
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” pn. „Bawimy się na trzeźwo” zorganizowanej w Kołbaczu 17 września br. Pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy naszej gminy (i nie tylko) spędzili z nami popołudnie i wieczór korzystając z przygotowanych atrakcji.